Medová detoxikační masáž se zábalem.

 

 

Jak už víme že med se již po tisíciletí používá jako léčitelský prostředek a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Má blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného, víme taky že med obsahuje důležité minerály a stopové prvky: vápníku, železo, hořčík, fosfor, draslík, křemík, sodík, vitamíny B1, B2, B3, B5, B8,B9 atd….

 

Medová masáž je účinná detoxikační metoda, která pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Je důležitou prevencí proti stárnutí, celkově omlazuje a ozdravuje organismus. Medová masáž vychází z tradice lidového léčitelství, ve kterém hrál med vždy podstatnou roli.

 

Medová masáž je unikátní technika, při které dochází pomocí působení včelího medu a speciálních masážních hmatů k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo ve svých tkáních.

 

Pracuje se v oblasti zad, kde medová hmota dokáže z organismu doslova vytáhnout všechny škodliviny z životního prostředí, potravin a léků, které se v průběhu života usadily v těle každého z nás. Přes reflexní zóny zad medová masáž také stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla a napomáhá tak k celkové regeneraci a relaxaci.

 

V průběhu masáže se objeví na zádech masírovaného žvýkačkovitá hmota, která se setře vlažnou žínkou. V žádném případě nejste po této masáži ulepení. Pokožka je většinou červená, což svědčí o dobrém prokrvení tkáně, doba másáží je 60 min. Doporučuji se jako kůra 5X masáží zad a šije v na jaře a na podzim.

 

. U těhotných musí být prováděna velmí jemně a po dobu pouze 30 min.

Doporučují detoxikační náplasti v kombinaci s medovou detoxikační masáží. .

 

Medová masáž by nemělo být prováděna v obličeji, na břiše a v oblosti hrudníku.

. Po masáží nedoporučuje se používat žádni mýdlo ani kosmetika,  jen si vysprchovat čistou vodou a nechat si med působit 24h.

 

Indikace:

·zlepšení funkce trávení, posílení imunity

·vymizení některých oběhových potíží

·oslabení negativních projevů - akné, celulitidy

·úprava kvality spánku

·snížení nebo dokonce vymizení depresí a migrén

·analgetické účinky u revmatického onemocnění svalů, kloubů

 

Kontraindikace:

· Při vzniku alergie na med

· V oblasti otevřených ran

· Při poškození pokožky, akutním ekzému nebo vyrážkách

· Při tumorech kvůli nebezpečí tvorby metastáz

· Při krvácení v těle, např.při žaludečních vředech a krvácení žaludku

· V případě čerstvého záchvatu mrtvice (později ovšem může být opatrná medová masáž vhodná)

· Při vysokém očním tlaku

· Při trombóze a infekčních chorobách atd..