Význam masáže

 

 

Masáž, nebo-li "umění dotyku", je prastará metoda, kterou lidé využívají k uvolnění, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha.

·        Masáže jsou doposud většinou vnímány jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající rehabilitační a terapeutické účinky. Stav naší duše úzce souvisí se stavem těla a naopak.

·        Nepřiměřené napětí svalů může být projevem psychického napětí, a to vše se může projevit na různých částech vašeho těla.

.       Tuto vzájemnou souvislost mezi psychickým stavem a tělesnými obtížemi si však málo kdo z nás uvědomuje a mnohdy si ani nechce připustit.

·        Ideální samozřejmě je, pokud masáž působí preventivně a není řešením konkrétního problému, ale je spíše relaxací. Lidé nejčastěji žádají promasírování zad a šíje. Masáž celého těla, ať už po stránce rehabilitační či relaxační, je však mnohem účinnější a příjemnější, rozhodně se do ní vyplatí investovat o nějakou tu "korunu navíc".

·        Tělu se uleví i po jednorázové masáži, ale při pravidelných návštěvách jednou za měsec až dva nebo i čtyři krat, budete pozorovat zlepšení nálady, fyzické kondice, příliv energie a chuti do života.

·        Důkladné promasírování těla odstraní bolest a zlepší jeho pohyblivost. Z preventivních důvodů je vhodné absolvovat masáž alespoň jednou měsíčně.

·        Vaše tělo bude uvolněnější, aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem, bez stresu, bez depresí a migrén, bez bolestí zad, kloubů či svalů.

 ·        Význam masáže je tedy preventivní, léčebný, rekondiční, kosmetický i psychologický.